IMG_20150414_054936

Horseport tescilli markamız, atlarla ilgili bir portal olmasının yanında; atçılığa açılan bir port; bir kapı; ve aynı zamanda horse transport kelimelerine gönderme yaparak tam olarak hizmet ettiği amacı belli eder. Yıllar süren çalışmalarımız sonucunda edindiğimiz güçlü ve güvenilir dost ağımızla atçıların aradığı tüm sorulara en ekonomik ve faydalı çözümler sunulur.

tarama0038

Mehmet Alp Gürdoğan

Veteriner Hekimi ve Kurucu

ATLARLA BERABER

1971 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul derken 11 yaşında ilk defa at üstüne çıkışımın üzerinden 35 sene geçeceğini o günlerde hayal bile edemezdim. Uzun yıllar kendi atlarımla beraber at çalıştırıcılığı yaptım. Üniversite seçme dönemim geldiğindeyse ya başka bir iş yapıp sonradan ata dönecektim ya da atçılığın içinde kalarak, profesyonelleşerek hayatıma devam edecektim. Ben ikinci yolu tercih ettim. Üniversite yıllarında da antrenörlük yapmaya başladım. Üniversite derken odak noktam doğal olarak atlar olduğundan İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bahsediyorum. Eğitimim boyunca her anımı atlarımla ve sorumlu olduğum atlarla geçirdim; müsabakalar koştum, binici ve at yetiştirdim. Belçika’nın ünlü at kliniği Dierenkliniek De Bosdreef bana hiç unutamayacağım bir tecrübe oldu. Bunun gerçekleşmesinde emeği olan Mehveş Ablamı ve Sevgili Ortağım Aldo’yu hep minnetle anarım… Ve tabii Dr. Hennau; bende yeri bambaşkadır. Mezuniyete kadar sportif hayat devam etti fakat mezuniyetten sonra artık klinik yapma arzum ağır basmaya başladı ve antrenörlüğe ara verdim. Sadece bir iki arkadaşımla veya akrabamla sportif olarak ilgilendim ama bu sürede biniciliğe İstanbul Atlı Spor Kulübü sporcusu olarak devam ettim. Bu arada mezuniyetten sonra Kemer Golf & Country Club’da bana çok şey kattığına inandığım 1,5 yıllık bir Atlı Spor kulüp müdürlüğü deneyimim oldu. Bir süre sonra at alım, satım, ithalat ve ihracatına başladım. Bu işten de çok keyif aldım ve halen HORSEPORT tescilli markam ile çalışmalarıma devam ediyorum. Bu yolda tabii ki durmak yok. yavaş yavaş yurt dışında geliştirdiğimiz iş ağımız sayesinde yetiştiriciliğe başladım bu da işimin en zevkli, en tatlı heyecanlarından biri oldu. Atlarla beraber geçirdiğim 35 yıl boyunca edindiğim deneyimlerimi sizlere sunuyorum…

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Projelerimizi her adımda iletişim esaslı olarak yürütüyoruz. At alımından, yetiştiriciliğe; at nakliyatından, gümrük işlemlerine kadar size yardımcı olacağımız bir konu mutlaka vardır.


İletişim