Hayvan Taşımacılığı Hakkında

Günümüzde hayvan taşımacılığı çok sıkı kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar taşınması planlanan hayvanların hedeflerine en sağlıklı şekilde ulaşmalarını hedefler. Avrupa Topluluğu uyum sürecinde olan ülkemiz de Avrupa Topluluğu tarafından çok sıkı olan bu kuralları benimsemiş ve bu yönde gerekli düzenlemelere başlamıştır.

Biz de tüm bu uyum sürecine paralel olarak gerekli hazırlıklarımızı tamamlayarak ülke anlaşmalarının ve hayvancılık ile ilgilenen bakanlıkların izin verdiği tüm hayvanların lojistiğini en güvenli şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Kullanılan tüm hayvan taşıma araçları, taşınacak hayvan türlerine uygun, güvenli ve gerekli izinleri tamamlanmış olarak yola çıkmaktadır. Araçların altyapısı hayvanların yolculuk stresinden minimum etkilenmelerini sağlayacak şekilde organize edilmiştir. Araçlarda her zaman işinde uzman yeterli sayıda personel ve şoför bulunmaktadır; araçların havalandırma sistemlerinin devamlı olarak gerekli ısı ve havalandırmayı sağlamasına çok önem veriyoruz; ve tabii ki hayvanlara uygun gıda ve su mutlaka bulunmakta uygun zamanlarda hayvanların beslenmesi sağlanmaktadır. Geniş iş ortağı ağımız sayesinde hayvanların gerekli istirahatlerini yapabilecekleri mola durakları da bulunmaktadır. Hasta veya seyahate engel olabilecek bir durumu olan hayvanlar hiç bir şekilde taşınmamaktadır bunu da gerekli noktalardaki veteriner kontrolleri ile sağlamaktayız.

Nakledilecek olan hayvanların yolculuklarının dikkatli bir şekilde planlanması şarttır. İlgili ülkelerden transit geçiş; geçici ithalat ihracat, kesin ithalat ihracat izinleri ile beraber rota üzerindeki ülkelerin şartlarına uygun seyahat evraklarının düzenlenmesi geçiş noktalarındaki veteriner ve yetkililer ile işbirliği yapılarak hayvanların en kısa sürede beklemeden geçişleri sağlanmaktadır.

Hayvan nakliyatlarında bir bölgeden, diğer bir bölgeye bulaşıcı hastalıkların taşınmaması en önemli konulardan biridir. Seyahat için gereken kan tahlilleri akredite laboratuarlara gönderilerek tahlilleri sağlanmakta ve gerekli sağlık sertifikalarının titizlikle hazırlanması için her türlü destek sağlanmaktadır.

Taşınacak hayvanların kimliklendirilmeleri, pasaport düzenlemeleri de uzman personelimiz tarafından yapılmakta ve mikroçip uygulaması ile hayvanların seyahatlerinde karşılaşılabilecek olası sorunların önüne geçilmektedir. Hayvanların araçlara yüklendiği her anda mikroçip ve kimlik kontrolü yapılmaktadır.

Nakliyatı çok hassas ve dikkatli yapılması gereken türlerden olan atlar (tek tırnaklılar) öncelikli olarak uzmanlık alanımızı oluşturur.

Diğer türler:
1. Kedi, köpek
2. İnek, dana, boğa gebe ve boş düvler gibi büyük çiftlik hayvanları
3. Sirk ve gösteri için gelebilecek çeşitli türlerdeki hayvanlar. (Bazı ülkeler bazı hayvanların geçişlerine izin vermeyebilir. Bu konu titizlikle araştırılarak en baştan hayvan sahibi bilgilendirilecektir.)
4. Çeşitli kanatlılar. (Bazı ülkeler kanatlı nakliyatına kuş gribi dolayısı ile izin vermeyebiliyor)

Biz ister evde arkadaş olarak; ister çiftlik hayvanı olarak faydalandığınız; ister yarış amaçlı olarak taşınmasını istediğiniz tüm hayvanları en doğru şekilde taşımaya hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir